BARVY NA VLASY - DRUHY A JEJICH VLASTNOSTI

barvení vlasůbarvabarvení vlasůJak jsme si slíbili v předešlém článku, dnes si vyjmenujeme a popíšeme základní typy barev a jejich vlastnosti. Těch je v dnešní době nepřeberné množství, proto vám přejeme, aby se vám podařilo vybrat tu pravou...

 rostlina henna paleta barev

Jako první se nám nabízejí historicky nejstarší barvy a to barvy přírodní, rostlinného původu. Nejčastěji se používali ořechové slupky, černý čaj, heřmánek a barvivo z tropické rostliny Lawsonia inermis, známé jako henna. Henna neproniká do vlasu, ale obalí ho a nepoškodí, naopak vlas chrání. Výhodou těchto barviv je možnost domácího a častného použití bez možnosti poničení vlasů, šetrnost k pokožce hlavy a minimální výskyt alergických reakcí. Nevýhodou je nutnost častného dobarvování a vysušování vlasů.

Andělské vlny sepnuté do svatebního drdolu Atraktivní výraz hnědočerveného odstínu na dlouhých vlasech s ofinou Bohatý účes z dlouhých zvlněných vlasů světlehnědé barvy s pěšinou na straně Decentní splývavé kudrny

Druhou a podstatně větší a rozmanitější skupinou jsou barvy syntetické. Ty se dále  dělí na dnes již prakticky, pro svou toxicitu, nepoužívané barvy metaloidní s obsahem kovových solí a barvy oxidační.

Barvy metaloidní nepoškozují vlasy, ale jsou velmi toxické při požití. Tyto barvy pouze ztmavují, používají je převážně muži.

Oxidační barvy poskytují prakticky neomezenou paletu odstínů, je s nimi snadná práce a vlasy zatěžují jen minimálně. K aktivaci barvícího procesu využívají 4 - 6% perixid vodíku. Obsahují také parafenylendiamin, který může vyvolávat alergické reakce. Proto je velmi důležité novou barvu vždy otestovat na malém kousku kůže.

Podle trvanlivosti je dělíme na :

  • Přelivy a barvy ve formě šampónů - barvy mizíci po několik umytí šampónem. Výhodou je jejich velká šetrnost a možnost časté změny barvy vlasů. Nevýhodou je poměrně slabé krytí dosahující maximálně 50%. Těmito barvami proto můžeme vlasy jen ztmavit, nikdy s nimi nelze dosáhnout světlejších odstínů, obsahují pouze 1,9% peroxidu vodíku.
  • Barvy permanentní - obsahují větší množství peroxidu (zpravidla 9%), jsou velmi trvanlivé a jejich krytí je až 100%, mají rovnoměrný barvící efekt.  Jejich nevýhodou je nutnost dobarvování odrostů a větší nebezpečí podráždění pokožky.
  • Barvy kombinované - zvládnou proces odbarvení o barvení v jednom kroku. Vhodné pro dosažení světlých odstínů a barevných melírů.

 

Dlouhý postupně sestříhaný zvlněný účes spěšinou na straně, s melírem Dlouhý postupně sestříhaný účes se světle hnědým melírem, pěšinou na straně Dlouhý zvlněný sexy účes v měděné barvě s pšinkou uprostřed Dlouhý zvlněný účes s pěšinou na straně tmavohnědé barvy

 

 

 

 

Jaké typy barev na vlasy používáte?

Podobné články

Jemný přechod barev od blond do tmavofialovéKřiklavý účes z růžové a černé barvySexy asymetrický modrý melír v krátkém bobuRádi se lišíte od šedého průměru? Chcete oslnit okolí vaší netradiční barvou vlasů a být tak originální? Jste na správném místě! Modré, fialové, zelené, růžové...stačí si jen vybrat :-)

Henna na vlasechEugene Schuellerhenna tetovánížDomníváte se, že barvení vlasů je vynálezem moderní doby? Není tomu tak. Archeologické nálezy se datují až do starověku. Dozvíte se, jak se měnily módní barvy v závislosti na konkrétním historickém období...

Blond účes pro muže s melírem Pánský účes s blond platinovým melíremVyholené boky a dlouhá patka - účes pro muže Fotogalerie oblíbených a moderních účesů pro muže! Letí melíry, vyholené boky a dlouhé patky. Inspirace na sto způsobů, vyberte si svůj styl v naší fotogalerii!

Zvlněné mikádo z hnědých vlasů s delší ofinou na stranuBlonďatý uhlazený Polodlouhý zvlněný blond účes s pěšinkou uprostřed Nestárnoucí mikádo - vždy moderní, in, šik, s možností mnoha variant střihů i stylingu. Najděte si to svoje mikádo v naší rozsáhlé fotogalerii mikád!

Váš obchod a prodej  lidských vlasů na vašich stránkách JE VELKA LEŽ!  dala jsem za ně cca1600 kč za clipy a po dvou umytích (originálních kadeřnických produktů) se vlasy nedeají nosit, cuchají se, a jsou jak dráty. a to budte rádi že si nenechávám vratit peníze! velké zklamání!

Hezký den, prosím kontaktujte nás s konkrétní objednávkou, abychom mohli situaci řešit! Anonymní negativní komentáře bez reklamace jsou podezřelé, děkujeme

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď