Mytí jemných vlasů

2 příspěvky / 0 new
Poslední
marcia112
Obrázek uživatele marcia112
Offline
Na fóru od: 07.07.2009
Mytí jemných vlasů

Zajímalo by mě, jak často je možné mýt jemné vlasy, aby se nezničily. Po umytí vypadají mé vlasy celkem fajn, ale jakmile použiji pěnové tužidlo, lak apod. do večera jsou zase nepěkné a zplihlé, když nepoužiji nic, stejně se do druhého dne začnou tvořit jakoby prameny a vlasy vypadají neupraveně. Vyhovovalo by mi mýt si vlasy denně, popř. obden, ale nevím, jaký k tomu účelu použít šampon a kondicionér, ale takový, který se dá sehnat. Vlasy mám po ramena, sestupně sestříhané, barvené a jemné.

daara
Obrázek uživatele daara
Offline
Na fóru od: 28.03.2009

ahojky. pokud máš vlassy jemné ,moc si vlasy při myti nedři jen jemně přešamponuj a jen 1 umyvej,když si je budeš chtit mýt často.
Protože pokožka ma ochrany maz a škodila by si jak vlasum tak i kuži na hlavě.
Nedavas si toho tužidla teda moc?nebo zkus jina tužidla ne moc silně tužicí nebo ve spreji ty tak nezatěžuji.
A šampony určo seženes pro jemné vlaasy. a každýmu vyhovuej jiny šampon akondicioner.

gabriela.s
Offline
Na fóru od: 09.03.2010

Z vlastní zkušenosti: když si můžeš dovolit vlasy si nemýt, nemyj je, trocha mazu jim vůbec neuškodí. Když myješ, nanášej šampon pouze k hlavě, až ho budeš oplachovat, umyje Ti i konce- bez zbytečného vysušování. Pokud nemusíš, kondicionér nepoužívej, vlasy po něm plihnou. Vše musíš ovšem DŮKLADNĚ smýt, a to i několik minut, dokud vlasy nezačnou "vrzat". Na závěr opláchni ledovou vodou, zatáhnou se póry a prokrví se pokožka. Když můžeš, nech vlasy volně uschnout na vzduchu. Dobré je použít pivo- jako vlasovou vodu ( vit B), ale i jako tužidlo. Zápachu se neboj, vyvětrá to poměrně rychle. Používej na pokožku, vmasíruj. Pokud nemusíš, nebarvi, pokud můžeš, barvi hennou :roll: , vlasy Ti obalí a jakoby nabydou. Sama se řídím těmito pravidly, ale pravdou je, že když máš vlasy opravdu beznadějné, nic moc s tím nenaděláš, holt genetika, sama to vidím u své dcery. Šampon používám na norm. vlasy, nemám dobré zkušenosti se "specialitkama".

marcia112
Obrázek uživatele marcia112
Offline
Na fóru od: 07.07.2009

Díky moc za tipy. Ještě jsem zapomněla říci, že krom, že mám vlasy jemné, je mám také slabé. Nechala jsem si je sestupně sestříhat v domnění, že trochu nabydou, ale to byla asi chyba. Teď to vypadá, že jich mám ještě méně. Po obarvení (nyní jsem zkoušela Essential color) jsem celkem spokojená, vlasy získaly takovou "vlhkost" nebo jak bych to řekla, a to bych právě potřebovala mít pořád. Ale po 1-2 umytích to bude pryč. Potřebovala bych asi nějaký hydratační šampon, jestli něco takového existuje...

gabriela.s
Offline
Na fóru od: 09.03.2010

Po hydratačním šamponu budou vlasy za chvilenku pramínkatý úplně. Zkus ještě ten šampon co máš, ale opravdu splachuj jako o život.

Joli.Joli
Obrázek uživatele Joli.Joli
Offline
Na fóru od: 10.03.2014

ahoj, stylingové přípravky jemné vlasy hodně zatěžují, tak je používej co nejméně, vlasy můžeš mít i častěji nějakým jemným šamponem, jinak pro objem je dobrý suchý šampon, nebo vyfoukat vlasy v předklonu a pak je chvíli nechat vychladnout seplé na temeni

aja742
Obrázek uživatele aja742
Offline
Na fóru od: 06.03.2014

v lékárně prodávají šampony pro denní mytí a jsou opravdu dobré a vlasy nezatěžují