Přehled technik prodlužování a zhušťování vlasů

prodluzovani-vlasu-2.jpgprodluzovani-clipinDlouhá, hladká hříva v různých odstínech blondPřemýšlíte o prodloužení či zahuštění svých vlasů? Pak možná uvítáte následující přehled prodlužovacích technik! Zjistěte, jaké jsou výhody a nevyhody každé z nich!

Kadeřnice a vizážistka Magdalena Bekeská přínáší přehled všech dostupných metod zhušťování a prodlužování vlasů...

Historie prodlužování vlasů 

S první metodou prodlužování vlasů přišly černošky. Začaly si navazovat copánky různých druhů, aby si vytvořily famózní účesy, kterými uchvacují dodnes. Naučily nás „babičku“ všech prodlužovacích metod – tzv. Tisage (všití vlasových tresů a příčesů). Tato metoda se dnes používá v USA, jako šetrná metoda pro teenagery. Nabízejí ji převážně afro salony. Ale pojďme do našich končin.

BOND - "trubičková" metoda 

prodluzovani-vlasu-2.jpgJednou z prvních metod prodlužování u nás je (pomineme-li éru prvních příčesků a paruk v 80.letech) je metoda Bond. Tzv. „trubičková metoda“, která spočívá v zasazení prodlužovaného pramene do pvc dutinky, která se pomocí tepla smrští. Výhoda je, že prameny jsou celkem silné a odolné. Nevýhodou je, že o nějaké nenápadnosti prodloužení nemůže být řeč. Vlasy se pramínkují, je vidět, že je máte nastavené. Pro majitelky jemných a řídkých vlasů je tato metoda opravdu nemyslitelná. Ve zkratce tuto metodu doporučuji ženám s hustými vlasy, které touží po prodloužení.(Dnes existuje také podobná metoda s použitím uzlíku -Bellargo).

 

KERATIN - prodlužování "za tepla" 

prodluzovani-vlasu.jpgNejvíce používanou metodou dosud byl na českém trhu Keratin. Metoda „za tepla“ s použitím tepelných kleští. Nebo-li vlepování nastavovaných pramínků na pramínky Vaše. Obliba této metody mírně klesla, když nadšené dlouhovlásky zjistily, že s odrůstáním vlasů jim jaksi vznikají v hlavě dredíky a podivné nerozčesatelné slepky. Nemluvě o utrpení při posouvání či sundavání vlasů. Novinkou na trhu je tzv. Tubex - vylepšený kreatin, který je mutací metody bond a kreatin.

 

RINEX, WEAVEX 

prodluzovani-vlasu.jpgOblibu získává také Rinex – metoda, který nabízí skutečně nejmenší spoj na trhu. Tento spoj skutečně vidí pouze bystré oko profesionála. Pramen se prodlouží pomocí kleští – manuálním sploštěním malinkého kroužku, který drží prodlužovaný pramen na vlastním. Na stejném principu funguje metoda Weavex, ovšem již nejde o prodloužení pomocí pramínků, nýbrž vlasové tresy vcelku.

 

TAPEX prodlužování vlasů -  Pu Heft, Skin heft, Pu extension

Naprostý převrat přišel celkem nedávno, když se na český trh dostala metoda TapeX (známá také pod názvy Pu Heft, Skin heft, Pu extension…a jiné). Tato metoda způsobila naprostou revoluci. Zákaznice odchází dlouhovlasá již po 30min. v salonu! Což je naprosto nevídané, protože všechny „pramínkové metody“ prodlužování vlasů vyžadují min. 2- 3 hod. v salonu. Je to dáno tím, že již nejde právě o zmiňované pramínky. Metoda je nanejvýš propracovaná. Základem je speciální silikonový pás, do kterého jsou poutkovací metodou vpraveny vlasy a zafixovány zatavením. Což zaručuje, že vlasy se Vám nemohou uvolnit (u ostatních metod byl společný problém právě uvolňování vlasů a také zkracování vlasů při posouvání).

prodluzovani-tubexprodluzovani-tubex

prodluzovani-tubex

 

 

 

 

U metody TapeX vlasy zůstávají stejně kvalitní, stejně dlouhé a stejně husté jako na počátku. Aplikace je opět naprosto jiná. Není potřeba žádných přístrojů nebo tepla, což je opět faktor, který nenarušuje Vaše vlastní vlasy. Vlasový pás se rozdělí na cca 3cm pásečky, na kterých je na silikonové straně speciální vlasová lepenka. Vlasové pásky se aplikují po párech tzv. sandwich systémem. Na hlavě zákaznice se oddělí pruh vlasů a jedna páska přijde z vrchu a druhá se přiklopí zdola, tím se vytvoří již zmíněný sandwich. Plus je ten, že váha nastavovaných vlasů je rovnoměrně rozložena, takže Vaše vlastní vlasy zatěžuje minimálně. Spoje jsou opravdu neviditelné. Je to malý zázrak.

CLIP IN - sundávací prameny na klipu

prodluzovani-clipinPokud netoužíte po dlouhých vlasech nastálo, velmi oblíbenou a domácí metodou je Clip in. Když zatoužíte po dlouhých vlasech, zavřete se na 5min. do koupelny a nasďtě si clipy. Velmi oblíbené jsou také samostatné barevné prameny.

 

prodluzovani-clipin

  Clip in vlasy - celé sady k prodloužení clip in, melírovací clip in pramínky i pásy - naleznete v e-shopu obchod.vlasy-in.cz

 

Text: Magdalena Bekeská,  http://www.magdalenab.webnode.cz/

Všechny tyto metody (kromě metody Bond) najdete www.vixens.blogz.cz , kde je možné se také objednat 

Máte nějakou otázku? Byla jste s prodloužením vlasů spokojena či nebyla? Podělte se s ostatními v diskusním fóru o prodlužování vlasů zde a doporučte nebo naopak nedoporučte kadeřnictví či salón, kde Vám vlasy prodloužili...

Máte s nějakou metodou zkušenosti? Pište do komentářů!

 

 

Podobné články

prodlužování vlasů clip in - hnědý melírprodlužování vlasů clip in - červený a fialový melír do mikádaprodlužování vlasů clip in - růžový melírVítejte v salonku VLASY-IN.cz ! Prodlužování vlasů metodou clip in nebo návrh účesu počítačem osobně s vlasovou vizážistkou můžete využít přímo u nás...

Dlouhá, blond hříva s ofinou na straněDlouhá, červená hříva s loknamiDlouhý, objemný sestřih s ofinouMáte krátké vlasy a zachtělo se Vám dlouhých? Podívejme se, jaké jsou plusy a mínusy prodloužených vlasů...

clip in sponka klipclip in melír červenýclip in černý melírClip in prodlužování vlasů je stále populárnější technika, jak své vlasy můžete prodloužit, zahustit nebo promelírovat. Jak to funguje?

clip-in-melir-pramen-613clip-in-melir-pramen-2clip-in-melir-pramen-cervenaChcete oživit svůj účes a to bez jakéhokoli zásahu do svých vlasů? Pak promelírujte své vlasy pomocí speciálních vlasových pramínků clip in!

:O nevím jakou blond sakra..nemám vlasy uplně bílý ale ani žlutý, mám je melírovaný né celou barvu a bojim se, aby ty klipy nebyly moc nažloutlý:/

 

nevíte zda se dá koupit jenom 1 clip in široký cca 15 cm? a kde?

já se ted chystám na prodloužení vlasů metosdou SO.CAP.. máte s tím nekdo skusenost?? =))

Na aukru se dají sehnat i laciné klipy, záleží jen na to natrefit na dobrou akuci :-) Já osobně se chystám na metodu s keratinem, má s tím někdo zkušenost??

To si musíš koupit sadu těch clipů.. je to i na aukru, a myslím že to vychází kolem 1500 - 2500 Kč

Nevíte nekdo kolik stoji prodlouzeni vlasu pomocí CLIP IN?? Predem diky za odpoved!! :-)

ja je koupila za 1600,-

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď