Rasta copánky - slušivý afro účes nejen na zimu

Rasta copánky sepnuté na temeni jako Rasta copánky z dlouhých blond vlasůRasta copánky s nedopletenými konci v půleném účesuKrásným a velmi oblíbeným účesem i u nás a v Evropě jsou Rasta copánky neboli Afro copánky. Inspirujte se těmito afro účesy a získejte skvělý účes na zimu!

Rasta copánky - afro účesy

Rasta copánky s nedopletenými konci v půleném účesuZima nám klepe na dveře a Vy možná opět přemýšlíte o nepraktičnosti čepic a jiných pokrývek hlavy, které vám vždy zhatí všechny pokusy o to mít na hlavě nějaký účes.
Pokud jste alespoň trochu extravagantní tvor, můžete popřemýšlet o "afroúčesech". Co si pod tím představit? Afrocopánky, Twisty, Corn rows a dredy všech druhů. Zjednodušeně černošské účesy.


Volbou tohoto účesu si zajistíte permanentní účes na celé zimní období, nemusíte se česat ani jinak řešit své vlasy a navíc kulich se stane vaším přítelem.

 

Co jsou to rasta copánky? Jedná se o copánky různých délek a tlouštěk. Účes je to velmi praktický, nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Copánky se obvykle pletou od 3-10 hodin, dle délky a náročnosti.

Rasta copánky z dlouhých blond vlasů Rasta copánky sepnuté na temeni jako  Stužky spletené v copáncích v účesu pro dívky

  

Péče o afro copánky - údržba

 

Údržba je opravdu velmi jednoduchá. Mytí vlasů se doporučuje cca 1krát týdně (jen v případě potřeby častěji). Vhodné je používat šampony s gelovou konzistencí, nejlépe březový, kopřivový nebo heřmánkový. Krémovým šamponům se vyhněte, špatně se vymývají. Také je lepší dělat si ze šamponu roztok, kterým si umýváte pokožku hlavy. Po klasickém pomačkávání ručníkem můžete copánky vyfénovat nebo nechat volně uschnout na vzduchu.

Exotické rasty v drdůlku s korálkovou čelenkou

Jako materiál se používá kanekalon, nejlépe 100%, díky kterému můžete mít copánky libovolně dlouhé. Minimální délka vašich vlastních vlasů je cca 10cm, aby se dal udělat spojový náplet.

Po napletení copánků může dojít ke vzniku vyrážky na hlavě a hlava Vás může svědit. Je to normální reakce na novou zátěž. Doporučuje se koupit si vlasovou vodu březovou či kopřivovou a aplikovat ráno a večer na pokožku. Během 14-ti dní tato vyrážka zmizí. Dále musíte předem popřemýšlet, jestli netrpíte nějakou alergií na syntetické materiály, protože v tomto případě by nebylo vhodné copánky naplétat.   

Francouzské copánky z dlouhých vlasů pro děvčataOdrůstání a sundání copánků

 

Při odrůstání lze copánky postupně přeplétat, pokud vám vadí odrosty.
Tento účes vydrží 3-6měsíců. Doporučuje se kompromis - tak 4měsíční nošení.
Copánky se sundavají rozpletením a následnou regenerací, například aplikací masky z teplého olivového či mandlového oleje. Opětovné nošení je doporučováno po 14-ti denní pauze.

Text: Magdalena Bekeská,  http://www.magdalenab.webnode.cz/

 

O afro účesech můžete diskutovat v našem diskusním fóru zde. Zeptejte se či poraďte!

 

Podobné články

Elegantní společenský účes z rasta copánkůKrátký rošťácký účes z rasta copánkůNádhera ze zapletených copánkůPotřebujete zkrotit své nepoddajné vlasy? Vyzkoušejte rasta copánky! Je to výborný způsob, jak vlasy umírnit a vypadat elegantně a upraveně. S tímto stylem účesu se dá kouzlit se vzory, délkou, tloušťkou atd. Fantazii se meze nekladou..

Blond dredy s pár fialovými pramenyDredy v blond s výraznou červenou květinou Bodlinové dredy tmavé barvy s melíremKaždý si jich všimne, jsou zajímavé, líbí se i nelíbí, a hlavně je provází spousta dogmat a nepravd. Řeč je o dreadech a copáncích....

Polodlouhý účes hnědé barvy, lehce zvlněný, ofina spletená v cop omotaný kolem hlavyJessica Alba - Na temeni vyčesaný společenský účes z dlouhých vlasů, s copánky po stranáchSarah Michelle Gellar - Originálně zapletený cop na boku hlavy na společenském drdoluNevíte jak upravit své dlouhé vlasy? Buďte kreativní a vyzkoušejte splétání vlasů! Tenký copánek ve vlasech - skvělý tip na horké léto.

Dredy v rozpuštěné volné variantěBarevné dredy s originální čelenkouZajímavě spletené dredy se stužkamiDready jsou mezi mladými lidmi stále velmi populární. Dozvíte se o jejich tvorbě, péči, údržbě a něco málo o historii. Inspirujte se účesy dredů v naší fotogalerii...

uplně normoš néé??? od čeho sou kadeřnice??? :D

CHTELA BYCH VEDET JASE DA TAKOVEJ UCES UDELAT

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď