Mohawk účesy neboli číro ve stylu Mohykán

Pink - Po stranách sestříhaný účes z krátkýh rovných vlasů blond barvy, na temeni natužený vzhůrumohykan-irokez-uces-bodliny.jpgDavid Beckham - Zajímavý účes na temeni delší, na zbytku hlavy vystříhanýÚčes Mohawk neboli styl mohykán se opět vrací do módy! Přinášíme fotografie mohawk účesů, informace ohledně údržby, stylech a historii i součastnosti tohoto účesu.

Pink - Rozcuch stylizovaný vzhůru, z rových vlasů hnědé barvy

Něco málo o historii účesu

Mohawk je účes, který se nazývá podle indiánského kmene Mohawk. Je to kmen, který sídlí od nepaměti na severovýchodě USA. Tento účes byl od pradávna velmi oblíbený nejen mezi Mohawky, ale i mezi ostatními kmeny žijící v této oblasti (např. Hurony a  Irokézy). 

Velmi  podobnou atrapu účesu zvanou head roach používaly prérijní kmeny, kteří si ke svým dlouhým vlasům připínali ozdoby podobné účesům severovýchodních indiánů. Ozdoby nebyly vyrobené z vlasů, ale z koňských žíní. Tomuto účesu se mezi indian-ucesindiány říkalo skalpová kadeř. Sloužil jako výzva nepřátelským bojovníkům. Účesy byly často křiklavě zbarvené a doplněné různými ozdobami, např. ptačími pery.

 

Tento účes se vrátil do módy na konci 70. a v 80. letech mezi lidmi hnutí Punk, kteří svým účesem a vzezřením protestovali proti společenským problémům a systému. V dnešní době je už jen víceméně módní účes bez hlubšího výnamu. 

Co je vlastně Mohawk účes a jak na něj

Mohawk (Mohican) je účes, který je vyholen po obou stranách hlavy. Vlasy ve středu zůstávají dlouhé, obvykle pruh vlasů probíhá od čela až dolů na krk. Záleží však na každém jednotlivci, jakou ponechá délku.

Pánský účes ve stylu punk, z rovných krátkých černých vlasů, na temeni stylizovaných vzhůru, po stranách vyholený Krátký pánský účes černé barvy, na temeni delší rozcuch, po stranách vyholený Futuristicky laděný extravagantní účes dovrchu pro muže Extravagantní krátký účes s dlouhými prameny na krk, červené barvy, stylizovaný vzhůru Divoký rozcuch z krátkých rovných blond vlasů se žlutým a hnědým melírem, stylizovaný vzhůru Krátký sestříhaný účes z rovných vlasů blond platinové barvy, stylizované nahoru

Varianta tohoto účesu pro děti:

Krátký, střapatý střih Jednoduchý účes se zvednutou ofinou Dětský účes z krátkých světlehnědých vlasů, po stranách sestříhaný, na temeni natužený vzhůru

 

Při údržbě záleží na typu vlasů a kreativitě jedince. Samozřejmostí je pravidelné vyholování, což může být u Bi- a Tri-hawk složitější.    Účesy jsou časově náročné a při jejich výrobě a údržbě je velká spotřeba tvarovacích přípravků. Někteří nositelé zlepšují jejich vzhled různými barvami, což je rovněž velmi náročné na údržbu.

 

Účes ala Mohykán si oblíbili také mnohé celebrity:

Pink účesy

Pink - Po stranách sestříhaný účes z krátkýh rovných vlasů blond barvy, na temeni natužený vzhůru Pink - Sestříhaný účes z krátkých rovných vlasů blond barvy, na temeni natužený vzhůru Pink - Rozcuch stylizovaný vzhůru, z rových vlasů hnědé barvy Pink - Společenský účes z rovných vyčesaných vlasů blond barvy, ozdobený sponou Pink - Extravagantní rozcuch blond platinové barvy z krátkých rovných vlasůPink - Krátký extravagantní rozcuch z rovných vlasů blond barvy Pink - Krátký mírně extravagantní účes z rovných vlasů natužených vzhůru Pink - Krátký účes blond barvy, na temeni stylizovaný vzhůru

Rihanna účesy

Rihanna - Extravagantní účes z krátkých vlasů, po stranách vyholený, s dlouhou ofinou do tváře Rihanna - Krátký po stranách vyholený účes, na temeni stylizovaný vzhůru

David Beckham účesy

David Beckham - Zajímavý účes na temeni delší, na zbytku hlavy vystříhaný David Beckham - Sportovní sestřih stylizovaný dovrchu na pánském účesu David Beckham - Jednoduchý, jemně elegantní pánský účes David Beckham - Mladistvý účes s ofinou dovrchu na krátkých vlasech David Beckham - Moderní sestřih pro muže z krátkých vlasůDavid Beckham - Nápadná stylizace dovrchu na temeni na krátkém pánském ůčesu

 

Různé varianty Mohawk účesů

Bodce svobody : tento druh účesu je pojmenován podle sochy svobody. Tvoří ho silně natužené tlusté prameny vlasů, tvarované do bodců čnějících všemi směry, nebo vzhůru.

Devilock : účes je ve stejném stylu jako Mohawk, ale středový pás vlasů je veden hluboko do čela.

Dreadhawk : je další obdoba Mohawk, jen se liší tím, že vlasy jsou zdredované.

Deathhawk : je v průměru širší než Mohawk, je to volnější styl, často tupírovaný, moc se neformuje do bodců.

Bi-a Tri-hawk : tradiční Mohawk má jen jeden centrální pás vlasů, Bihawk má dva a Trihawk tři pásy s vyholenými partiemi mezi sebou.  

 

mohykan-irokez-uces-bodliny.jpg Extravagantní, rozcuchaný účes s barevným zbarvením a dlouhou, hladkou ofinou Party účes, vzadu  s punk kohoutem na bok, vepředu s rovnou ofinou Revoltující rozcuch z krátkých blond vlasů, s usměrněnou ofinou na patku Look vlasových bodlin vhodných na party Punková vlna na temeni z krátkých vlasů Punková vlna

 

Podobné články

Rihanna - Krátký po stranách vyholený účes, na temeni stylizovaný vzhůruRihanna - Krátký účes z vlnitých vlasů hnědé barvy, po stranách vyholenýRihanna - Extravagantní účes z krátkých vlasů, po stranách vyholený, s dlouhou ofinou do tvářeÚčes vyčesaný vzhůru ve stylu punku, který nosí Rihanna tento rok, je mimořádný po všech stránkách. Rihanna tak opět dokazuje, že co se týče účesů, extravagance je její.

Svatební květinky zdobící záplavu vlnitých dlouhých vlasůSvatební účes částečně vyčesaný s dlouhých zvlněných vlasů měděné barvy, s rovnou ofinou do čela, zdobený diadémemSvatební účes z polodlouhých zvlněných vlasů tmavě hnědé barvy, s rovnou ofinou, ozdobený závojemPoté, co Váš přítel poklekne a pronese tu  krásnou větu: "Vezmeš si mě?" nastává pro něvěstu velké plánování. Mezi tyto krásné starosti patří i výběr vhodného svatebního účesu.

Grafický kulatý motiv na krátkých vlasechGrafika ryby vystříhaná v pánském účesuExtravagantní účes z krátkých rovných vlasů žluté barvy se zeleným melírem, po stranách sestříhaný do vln, s volně spuštěným praPokud chcete vybočovat z davu a nebojíte se extravagance, pak účesy ve stylu stříhané grafiky mohou být terno! V tomto účesu Vás rozhodně nikdo nepřehlédne...

Victoria Beckham - Krátký sestříhaný účes z rovných blond vlasů, s dlouhou ofinou na straněVictoria Beckham - Účes z dlouhých zvlněných vlasů hnědé barvy se světlým melíremVictoria Beckham - Krátký sestříhaný účes s jemnou ofinou, tmavohnědé barvyVictoria Beckham je uznávanou ikonou módního světa a její účesy ovlivnily celosvětově mnoho lidí. A který účes jí dle Vašeho názoru slušel nejvíce? Hlasujte!

Tento účes mám dělaný podle Jareda Leta :) je s tim sice trochu práce ale výsledek je úžasnej všem doporučuju

Před 3 lety jsem měla vlasy do pasu.Před rokem asi 2cm dlouhé.Nyní nosím"podkůvku."Tento účes je dost dobrý,ale já na něj nemám dost odvahy.Fakt je dobrej!

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď