Příběh Evy Z.: Honba za dokonalostí

honba-za-dokonalosti-1.jpghonba-za-dokonalosti-2.jpgElegantní účes z dlouhých zvlněných vlasů, hnědé barvy se světlým melírem...A tak jsem se snažila všechny tyhle nepříjemné pocity zaplašit představou, že výsledek bude stát za to. A taky že stál, ale podobal se spíše noční můře...

Ženská krása je něco tak pomíjivého a neuchopitelného, že je velmi těžké popsat ji tak, aby se stala srozumitelnou. Pro nás, pro ženy je to ovšem něco, čeho se celý život snažíme zmocnit v různých odstínech úspěšnosti. 

Elegantní účes z dlouhých zvlněných vlasů, hnědé barvy se světlým melíremSnad každá  žena chce být  krásná a žádoucí, a to zvláště v dobách, kdy jaro vrcholí- a my cítíme, že léto, které je za dveřmi,  nám velí být étericky štíhlými a bronzově opálenými bytostmi a to i za cenu, že  nám v hlavě hlodá červík strachu o všeobecně známé škodlivosti slunečního záření.

Pod tíhou těchto skutečností a s časopisem v ruce – přeplněným všemi těmito krásnými bytostmi - jsem musela zkonstatovat, že jsem sice zase přibrala, ale za to s pocitem, že ta lehká a vzdušná trvalá, která mě nepříjemně pálí a tahá ve vlasech, ze mě udělá cosi, čemu budou muži podléhat tak snadno, jako pozvání na party, na kterém obsluha probíhá formou orientálních krasavic nahoře bez. A tak jsem se snažila všechny tyhle nepříjemné pocity zaplašit představou, že výsledek bude stát za to. A taky že stál, ale podobal se noční můře, jenž jsem zažila pouze jednou, a to při zhlédnutí jakéhosi hororového filmu.

Pamatuji si jenom, že jsem seděla před zrcadlem – hlasivky už dávno opustily mé hrdlo a tak snad pouze mé oči naznačovaly, že to, co vidí - je od mých původních představ vzdáleno asi tak, jako platinový šperk od pouťového prstýnku. Paní kadeřnice ovšem byla se svým výkonem velmi spokojena a nenechala se zastrašit mým vyděšeným výrazem. Nedala najevo, že se od svého původního záměru odchýlila o několik světelných let a tak radostně ševelila na téma, jak mi to úžasně sluší. Moje žádost, aby původní střih mých vlasů zachovala, přešla konstatováním, že tato pasáž mých vlasů je zde navíc a surově ji odstřihla. Pro zbytek mé návštěvy kadeřníka jsem již ze svých úst nevyloudila ani slabiku a plaše jsem uhradila částku, za kterou by se nemusel stydět přední pražský vlasový designer zdejších celebrit.

Při životě mě držela skutečnost, že si s tím doma poradím – jako vždycky a že to nebude tak strašné jak by se na první pohled mohlo zdát. Domů jsem se přesunula jako měňavka a prosila boha, abych nemusela potkat nikoho ze sousedů našeho panelového domu. Mé přání bylo vyslyšeno a tak jsem vrazila domů jako vichřice a zaplula do koupelny tak lačně jako ryba, která celý den strávila na suchu a teď má pro sebe celý rybník. Jaké bylo mé překvapení, když jsem s mokrou hlavou zasedla k zrcadlu a zjistila, že mé umění ve vlasové tvorbě je sice nadprůměrné, ovšem tento materiál vyžadoval spíše znalosti v oboru zahradnickém, neboť mé vlasy připomínaly drn trávy na sluncem vyprahlé stepi. Snažila jsem se zaplašit sebevražedné sklony a sebrat ten zbytek rozumu, který mi ještě zbyl k tomu, abych z toho, co mi zůstalo na hlavě, vyloudila něco, co by alespoň zdánlivě připomínalo účes. Po několika týdnech jsem se vzdala představy zdravých lesklých vlasů a smířila se s pocitem, že jediným lékem na můj problém jsou pouze nůžky a tak jsem ve střídavě krátkých intervalech navštěvovala různé kadeřníky za účelem zbavit se té příšernosti, která by údajně měla být ozdobou každé ženy.

Absolutní tečku za představami o prožití  léta co by krásný doplněk svého manžela, jsem učinila zhruba po třech měsících mučivého sebetrýznění a snahy přiblížit se k ideálům, hromadně vnucovaným všem ženám a mužům prostřednictvím časopisů a médií. Jednoho rána jsem se probudila a zkonstatovala, že s tímto  materiálem na své hlavě již nechci žít a svůj nesouhlas jsem projevila prostřednictvím nůžek. Po jejich koncertu na mé hlavě zůstal zhruba centimetrový porost, o jehož slušivosti by se dalo dlouze diskutovat.

A protože jsem nevyléčitelný idealista, běžela jsem k odborníkovi, který by můj radikální zásah napravil. Teprve po té, co jsem opouštěla prostory kadeřnictví – dosáhla má zoufalost vrcholu a já prosila boha, aby mi dodal sílu skočit pod první autobus, který projede kolem. Bůh mě nemínil vyslyšet, neboť nejspíš došel k názoru, že to by bylo moc jednoduché a tak jsem byla nucena na pokraji zhroucení doklopýtat až domů a potkat před domem několik sousedů. Zbytek dne jsem strávila v slzách a v beznadějném přemýšlení, jak to udělat, abych mohla tak na půl roku zrušit svou existenci a nemusela vycházet z domu. A protože nežijeme ve filmu, kde se tyhle věci dají běžně zařídit – nevymyslela jsem samozřejmě nic, kromě toho, že jsem si hned druhý den zajela do Prahy pro paruku, kterou teď po příchodu z práce odkládám tak, jako normální lidi odkládají tašku Smile.

V paruce...

honba-za-dokonalosti-2.jpg  honba-za-dokonalosti-1.jpg

Je zcela zřejmé, že léto, které se neodvratně chýlí ke konci, nemá šanci mě zastihnout coby éterickou bytost, snad kromě skutečnosti, že trable s účesem se mě již netýkají, neboť konečně mám účes svých snů.

Pro vlasy-in Eva Z. alias Viv

Zažila jste nějakou příhodu čí zážitek se svými vlasy nebo účesem? Podělte se! Pište viz Kontakt. Těšíme se na Vaše příspěvky...

Podobné články

jak-mi-manzel-vybiral-ucesVždy, když jsem šla ke kadeřnici, vědela jsem, jak se chci nechat ostříhat a nabarvit, a většinou jsem byla spokojená...Ale jednou v živote jsem jsem dala na radu manžela...

jak-to-vidim-ja-kaderniceAsi každá žena či dívka chce vypadat krásně a originálně a jsme pro to schopny udělat cokoliv...tak jako já! Než jsem se vyučila kadeřnicí navštěvovala jsem kadeřníka ráda, byl to pro mne relax a vzrušující akce, jak budu vypadat.

Victoria Beckham - Krátké mikádo střižené do podkovy, blond platinové barvy, s pěšinou na straněDobrý den, také já se podělím se svým zážitkem a možná mi i někdo poradí.... Celý život jsem nosila střídavě dlouhé, polodlouhé a krátké vlasy, chodila jsem ke kadeřnicím, ale stříhala se i sama.

Asymetrická, dlouhá ofina s hladkou délkou vlasůDvoubarevný střih s rovnou, plnou ofinouJemně zaoblený sestřihRáda bych přispěla svou "troškou do mlýna" a posílám Vám svou cestu k Andělovi - ke kadeřnici, která ze mě udělá hezčí a to mi pouze upraví vlasy.

Také se mi stala podobná příhoda.. Celé dlouhé dva roky (ne-li víc) jsem si nechávala vlasy růst, stříhala jen konečky a těšila se, až mi z těch dlouhých vlasů kadeřnice vykouzlí můj vysněný účes.. Objednala jsem se a pečlivě jsem kadeřnici vysvětlila, co mi má na té mé hlavě udělat, hlavně žádný krátký účes, délku nechat tak, jak je! Vzala nůžky a začala upravovat a já jen snila, že až budu z kadeřnictví odcházet, nikdo mě nepozná, jaká budu zase kočka;) Jenže najednou.. kadeřnice mi chodi vlasy dopředu, na ramena a co nevidím.. Moje dlouhé vlasy jsou pryč! Zděsila jsem se a jak pominutá jsem si začala vzadu hledat ztracený ohon.. Nemusím snad psát, jaké bylo mé zděšení, když jsem zjistila že leží na zemi.. Ještě aby toho nebylo málo, paní čarodějnice mi ustřihla krátkou ofinu, které se vlastně ofina říkat nedalo.. Modlila jsem se, abych nezačala brečet (i když jsem to stejně nezadržela a hned po odchodu z domu hrůzy jsem dostala přímo záchvat a bulela a bulela a bylo mi jedno, že jdu centrem města.. Stelo se mi to celkem nedávno, ještě že je dovolená a já nemusím vycházet z baráku.. Děsím se dne, až budu muset vyjít znova mezi lidi..

Děkuju za kompliment, no, musela jsem se s tím nějak vyrovnat, pomohli mi lidi z Welly v Praze, kam jsem rok jezdila a kde mi dávali vlasy dohromady. Ještě rok mi rostly úplně zničené vlasy :o). Mělo to ale jednu výhodu. Dřív jsem měla vlasy jak hřebíky a po tomto zásahu mi narostly vlnité, takže si můžu vybrat, buď si po umytí nechat kudrlinky anebo je vyfoukat, případně vyžehlit. V tomhle období je přirozeně lepší je nechat vlnité :o)

Znám ten pocit beznaděje, který se mísí s vražednými a sebevražednými sklony... Ale bohužel, ne každá kadeřnice umí nejen ostříhat, ale i poradit. Tak teď už jen počkáte až Vám vlásky dorostou a další účes Vám snad už žádná čarodějnice nezkazí.
P.S. Na těch fotečkách Vám to moc sluší!

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď