Ze zákulisí - kadeřnická soutěž CREATIVE IMAGE TEAM 2014

černá vdova - kadeřnická soutěž 2014Finále prestižní kadeřnické soutěže Creative Image Team 2014 bylo na téma "ČERNÁ VDOVA". Jak probíhalo? A co to znamená účastnit se kadeřnické soutěže? Podívejte se na to očima týmu salonu Mia.

Velké přípravy, Praha, nervozita, česání a líčení na pódiu, velmi kvalitní konkurence a téma BLACK WIDOW.
To jsou hesla letošního finále CREATIVE IMAGE TEAMU.

Začnu pěkně od začátku:)
Samotný postup do finále byla fuška, ale zvládli jsme to. Vybrali nás do finále mezi 9 nejlepších z celé České republiky. Jak probíhalo předchozí kolo se můžete dočíst zde>>

FINÁLE

Tématem finálového kola byla ČERNÁ VDOVA.

Černá vdova

Oficiální zadání by Pavel Bauer:
Je tajemná, krásná a nevyzpytatelná. Nachází se v různých koutech světa a muže využívá pouze jako nástroj ke své realizaci. Téma Black Widow vyjadřuje tajemnost nálady ženy v jednotlivých koutech světa s jedním společným prvkem - rozvinutí temné stránky osobnosti. Ať už je to žena v Japonsku, Norsku, Francii nebo na anglických blatech, spojuje je touha po ovládnutí muže podtržená výraznou extravagancí.


Příprava

3 měsíce, co jsme měli na přípravu, uběhly jak voda, pořád jsme si přeposílali inspirativní fotky, sháněli co se dalo, vymýšleli detaily, které rozhodují...

"Musíme to mít nejlepší a monstrózní!"

"Vysoký účes, teda pardon, ten nejvyšší ze všech." "Takže polystyrenová podložka obalená vlasama." "Ale nesmí spadnout!" "Jak ji tam teda připevníme?"

"Co líčení?" "Musí tam být nějaký zajímavý prvek." "Něco, co ostatní mít nebudou." "Škraboška!"

"A co šaty? Kde je seženeme? Na pinterestu je inspirace dost, ale do obrázku se Zuzka nezabalí." "Co svatební salony?" "A divadla?" "Máte nějaký známý?" ...

Až skoro na poslední chvíli kadeřník Paťa na facebooku celému týmu rozeslal fotku dvou svých známých travestitů v akci: "To jsou ony! My máme šaty!"

My všechno sehnali! Jupíí. Jdeme zkoušet.

Líčení je vyzkoušené, ale upevnit vysoký účes není jednoduché.

 

FINÁLOVÝ DEN

Den D přichází. Jedeme do Prahy.

6:00 budíček
7:00 sraz na salonu (já teda došla až o půl hodiny později, protože lepší přijít pozdě než vypadat blbě:))
8:00 krepování vlasů naší modelky Zuzky
9:00 odjezd do Prahy
a cestou malá pauzička na kávu.
12:00 Pražské Letňany
13:00 backstage:)
Prvně se skoro nic nedělo, jen nějaké papírování a převlékání na jiné přehlídky...


14:00 backstage creative image teamu ožívá, modelky jsou nakrepované, mají na hlavě natáčky a vlásenky. Všechny jsou odmalované. Pohled nic moc, do doby, než se začaly oblékat...Když jsem viděla některé róby, tak jsem začala mít strach.

I modelka Zuzka je už oblečená a na každý svůj krok potřebuje oporu. Tato róba nepatří mezi ty nejpohodlnější.

14:30 to vypuklo i na pódiu. Byli jsme tým č.1, takže úplně vepředu.Paťa připevňuje podložku, která je větší než Zuzčina hlava.


Začínali kadeřníci. Na svůj výtvor měli 45 minut, modelky mohli mít mírně předpřipravené a používat na ně příčesy.
My měli několik desítek metrů příčesů,  gigantickou podložku a stovky vlásenek.
Náš kadeřník Paťa si to na pódiu hodně užil, úsměv mu zářil od ucha k uchu a občas si i zatancoval. Vše měl pod kontrolou. Účes byl mnohem krásnější než na všech zkouškách dohromady.
Paťa měl hotovo jako první a asi 5 minut před vypršením limitu odcházel. Ostatní dokončovali svá díla a všichni to nakonec stihli:)
Klobouk dolů před všemi účastníky.


15:15 na pódium přicházely vizážistky. Ty měly 35 minut, avšak modelky nesměly být předpřipravené nijak.
Naše vizážistka Peťa byla zpočátku nervózní kvůli časovému limitu, ale když po 15ti minutách měla základ nalíčený a ve zbývajícím čase si mohla hrát s detaily, tak se jí ulevilo a s detaily si opravdu hrála. Dotáhla do dokonalosti každý tah štětcem, dokonale nalepila každou řasu, všechny linky a kontury byly ostré tak, jak měly a na závěr stihla na obličej přilepit škrabošku, která měla dodat požadovanou extravaganci a podtrhnout celkovou dokonalost.
15:40 k vizážistce a skoro hotové modelce přichází kadeřník. Mají 5 minut na celkové dotvoření a sundání kápě (které chránilo šaty před kousky stylingu a make-upu).

15:50 hotové a krásné černé vdovy se ukazují a promenáda začíná:)


Všech 9 černých vdov na pódiu.

16:00 vdovy schází z pódia, v zákulisí je nachystaný improvizovaný fotoateliér, kde se v rychlosti všechny modelky s jejich kreativním týmem fotí. Jednotlivé modelky po sobě závistivě koukají a každý přemýšlí nad svými šancemi. Teď se už nic dělat nedá, karty jsou rozdány.

Moje pocity byli naprosto neuvěřitelné, když jsem viděla, co můj tým dokázal vytvořit za krásu, tak jsem se doslova rozplakala dojetím. V té chvíli jsem věděla, že šance máme veliké.

Mezi tím porota počítá body. Komu byste dali svůj hlas vy?

16:30 opět nastoupili na pódium černé vdovy s celým týmem a porota začala vyhlašovat od nejhoršího týmu. My se jen modlili, aby jména Patrik Dix a Petra Harásková vyslovili co nejpozději.  

Černá vdova - Patrik Dix a Petra  Harásková

UMÍSTILI JSME SE NA 3.MÍSTĚ!

To jsou ony, vítězné černé vdovy.

černá vdova - kadeřnická soutěž 2014

3. místo je krasné. Není to totiž jen 3. z 9-ti týmů, ale 3.místo ze všech přihlášených do Creative Image teamu 2014.
Jsme vyčerpaní. Tolik emocí v jednom dni.

Oficiální výsledky soutěže a přehled všech "černých vdov" naleznete zde. Čtenářská anketa o NEJ černou vdovu podle Vás, čtenářů - hlasujte zde>>

Děkujeme všem, kteří jste fandili. Příští ročník nás zase čekejte v Praze na pódiu.

Tým salonu Mia, Brno

Pro kadeřníky a salony - pošlete nám svůj článek, zkušenosti, příhody, zajímavosti - rádi jej uveřejníme. Zviditelněte svůj salon! Pište viz Kontakt.

 

Líbí se Vám ČERNÁ VDOVA salonu Mia?

Podobné články

černá vdova - kadeřnická soutěž 2014 černá vdova - kadeřnická soutěž 2014Finále a výsledky kadeřnické soutěže Creative Image Team 2014.  Podívejte se, jaká "černá vdova" zvítězila podle odborné poroty a zúčastněte se naší čtenářské ankety. Vyberte Vaši NEJ černou vdovu!

Letošní téma prestižní kadeřnické soutěže Creative Image Team 2014 bylo "Krása inspirovaná designem a architekturou". Prostě výzva. Do uzávěrky jsme měli měsíc, Vánoce se blížily, zákaznic přibývalo, ale i tak jsme věřili, že to dokážeme.

aichi - po proměněaichi - pred proměnou aichi - pred proměnouPříležitost pro všechny kadeřníky a kadeřnice! Vyzkoušejte své kadeřnické dovednosti a kreativitu, dejte o sobě vědět a zároveň se bavte! Kadeřnická soutěž AICHI 2014 startuje prvním kolem...

jak-mi-manzel-vybiral-ucesVždy, když jsem šla ke kadeřnici, vědela jsem, jak se chci nechat ostříhat a nabarvit, a většinou jsem byla spokojená...Ale jednou v živote jsem jsem dala na radu manžela...

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď